drevostavby
Vítejte na stránkách dřevostaveb Ovelos.
KONTAKT : +420 608 953 161
Dům do milionu

Existuje spousta důvodů, proč se dřevostavby stávají mezi lidmi stále vyhledávanějšími. Mezi ty nejdůležitější patří samozřejmě rychlost umístění a tudíž i rychlost nastěhování do domu.
Tyto domy jsou přizpůsobeny transportům kamionovou dopravou, nejedná se o „domy na kolečkách, resp. mobilní domy“. Konstrukčním základem je vždy klasická dřevostavba, která je pouze umístěná na lehkém základu. Veškeré vlastnosti těchto domů odpovídají domům klasickým, jak z hlediska použítí a užitných hodnot, tak z hlediska energetických (zateplení).

Domy lze přizpůsobit potřebám zákazníka jak vybavením, tak i dispozičním řešením.
I samotný provoz je výrazně levnější než v domě klasickém nebo bytě, což je zabezpečeno lety odzkoušenou konstrukcí. Všechny naše domy se mohou chlubit statutem nízkoenergetického bydlení.
Tento typ převozuschopných domů může být určen k rekreačnímu, přechodnému i trvalému bydlení. Právě velká variabilita vnitřních dispozic umožňuje vyřešit rozmanité záměry i s ohledem na přístupovou komunikaci, dostupnost inženýrských sítí a orientaci světových stran.

Domy dodáváme podle požadavků klienta, buď má klient výběr z typových domů, nebo vám velmi rádi připravíme dispozici domu dle vašeho individuálního návrhu.
Na přání lze domky rozšířit o: venkovní terasu, možno včetně pergoly, venkovní osvětlení, krbová kamna na pevná paliva, garážová stání, revezrační klimatizační jednotku
vzduch-vzduch (vytápění tepelným čerpadlem).

Všechna naše řešení jsou bezbariérová a stavby jsou celoročně obyvatelné.
Maximální velikost pro přepravu domu je limitována maximální šíří 4 metry a maximální délkou 15 metrů.

Proč jsou tyto montované domy tak oblíbené v zahraničí, zejména na západní polokouli?
• Jsou vždy energeticky zajímavější z hlediska spotřeby, než domy zděné. Převozuschopné domy představují možnost rychlého použití domu a Vy se můžete prakticky pouze po připojení sítí ihned nastěhovat. Tyto domy jsou navíc zateplené a technologicky zabezpečené pro celoroční bydlení. Jsou zajímavou alternativou vůči dřevostavbě na klíč.

• S ohledem na to, že dům musí být připojen na inženýrské sítě, je nutné ze zákona běžné stavební řízení – Územní souhlas a ohlášení stavby je tedy nutností.
Dohady o tom, že mobilní domy tato řízení nepotřebují jsou pouhou fikcí. Stavební zákon dnes jasně definuje dům „mobilní“ a veškerá tato „řešení“ jsou z hlediska stavebního zákona protiprávní a jejich nabídka je pouhým obchodním trikem.

• Tyto standardně zateplené domy splňují veškeré normy z hlediska tepelně izolačního, požárního i hygienického. Jejich vlastnosti odpovídají domům klasickým, s veškerými výhodami dřevostaveb oproti domům zděným.

• Dodržení všech bezpečnostních a hygienických norem ČR i EU je standardem pro každý dům tohoto typu

Hotové polotovary těchto domů přepravujeme po běžných silničních komunikacích a v místě určení jej za pomoci jeřábu usadíme na předem připravené podloží. Domy je možné umístit na hutněné štěrkové lože s opatřením inženýrských sítí.

Všechny naše domky lze kolaudovat jak pro rekreaci tak i pro trvalé bydlení. Tento typ domů je evidován katastrálním úřadem jako nemovitost běžného typu.
Z těchto důvodů, vzhledem k tomu, že legislativně splňují veškeré atributy domu rodinného, lze žádat v případě trvalého bydlení u jakéhokoliv finančního domu o hypotéční úvěr.
Způsob stavby domku na základě ohlášení stavby spolu s kolaudačním řízením je shodný jako u stavby klasické. U každého domu je nutno pro danou stavbu připravit stavební projekt a stavbu zakončit kolaudačním či ohlašovacím řízením.

Dům je dodáván na místo kompletně sestaven bez vytmelených sádrokartonových konstrukcí, výmalby, obkladu dlažby, podlahových krytin a finální fasády (barvy).
Tyto interierové a exteriorové operace včetně montáže střešní krytiny a střešní konstrukce se provádí na místě.
Tyto úpravy včetně připojení na připravené sítě trvají od 2 do 3 týdnů.

Máte dotaz? Kontaktujte nás!

Top